System IV 68To optymalny wybór dla tych z Państwa, którzy ponad wszystko cenią sobie szlachetność i naturalność materiału. Nasze okna wykonujemy ze starannie wyselekcjonowanego drewna sosnowego, mahoniowego (meranti) bądź dębowego klejonego warstwowo. Poddajemy je technologicznej obróbce według restrykcyjnych standardów europejskich, co gwarantuje produkt o niepodważalnej jakości. Szeroka gama kolorystyczna i wzornicza swoboda, idące w parze z zaawansowaną technologią produkcyjną, pozwalają dostosować parametry użytkowe oraz ostateczny wygląd okna do wymagań naszych Klientów.

 

Zalety

 • Drewno klejone 3-warstwowo
 • Okucia MACO- Multi-matic
 • Zestaw szybowy U=1,1 W/m2K
 • Termookapnik
 • Aluminiowa osłonka dolnego ramiaka skrzydła
 • Ekologiczne wodoodporne lakiery
 • Pełna gama szprosów

 


 

 

Termookapniki zabezpieczają ramę okienną przed działaniem wilgoci z zewnątrz. Odprowadzając wody opadowe poza ramy okienne, chronią całość konstrukcji przed zawilgoceniem.

 

Dwie uszczelki po zetknięciu ze sobą tworzą komorę powietrzną, dodatkowo izolując pomieszczenie.

 Konstrukcja zespolona wykonana z drewna klejonego 3-warstwowo. Profil okienny jest łączony w taki sposób, aby naprężenia wewnętrzne powstające w drewnie znosiły się wzajemnie, a drewno pozostawało niezmienione mimo działania warunków atmosferycznych.

 

 

Profil Soft-line

Profil Retro

Cechą charakterystyczną profili Soft-line są zaokrąglone krawędzie listwy przyszybowej. Perfekcyjnie gładka powierzchnia ułatwia pielęgnację i utrzymanie w czystości ramy okiennej. Zaokrąglone krawędzie podnoszą trwałość powłoki lakierowej. Drewno barwione jest na kilkanaście kolorów w zależności od preferencji Klienta, a następnie zabezpieczane ekologicznymi, wodoodpornymi lakierami. To profil o klasycznych krawędziach listwy przyszybowej. W opcji Retro istnieje możliwość dobrania jednego z kilkunastu kolorów. Zabarwione elementy drewniane powlekane są ekologicznymi lakierami. Wyposażone są w 1-komorowy zestaw szybowy o niezwykle korzystnych parametrach przenikalności cieplnej. Okna odznaczają się również wysokim współczynnikiem dźwiękochłonności.

 

Nasze okna malujemy wysokiej klasy lakierami firmy Gori, bądź dowolnym kolorem z palety RAL.
Dostępne jest również malowanie dwukolorowe (RAL/RAL, RAL/Lazur).
Uwaga: W zależności od ustawień monitora, przedstawione kolory mogą różnić się od oryginału.
  • Klamki

Proponujemy klamki w kilku wersjach kolorystycznych (białe, brązowe, srebrne i stare złoto), standardowo wyposażone w blokadę błędnego położenia, jak również klamki z zamknięciem na klucz.

Klamki w oknach drewnianych

  • Termookapniki

Termookapniki w oknach drewnianych pełnią funkcję zabezpieczającą ramy okienne przed czynnikami atmosferycznymi. Odprowadzają wody opadowe poza ramy okienne, chroniąc całość konstrukcji przed zawilgoceniem. Oferujemy termookapniki w kolorze białym, brązowym, srebrnym, złotym i oliwkowym.

Termookapniki w oknach drewnianych

  • Okucia okien drewnianych

Okucia to jeden z najistotniejszych elementów w budowie okna - pozwalają na ich swobodne otwieranie, uchylanie, a także obracanie na osi pionowej lub poziomej. W naszych oknach stosujemy okucia obwodowe firmy Maco, które umożliwiają - dzięki odpowiedniemu wypozycjonowaniu klamki - rozszczelnienie okna. Zapewnia to stały dopływ powietrza do pomieszczenia, co zapobiega skraplaniu się pary wodnej w jego wnętrzu. W przypadku montażu, okucia Maco stanowią doskonałe rozwiązanie dzięki obróbce na luźnym ramiaku, regulacji 3D oraz symetrycznemu obrazowi wierceń. Dodatkowe korzyści to możliwość pracy z węższymi profilami, jak również wysoka funkcjonalność i żywotność dzięki pokrywającej zawiasy, odpornej na ścieranie, powłoce z tworzywa i zintegrowanemu hamulcowi otwarcia. Dodatkową opcją dla Klientów jest możliwość montażu okuć antywłamaniowych.